iOS 11 přinese řadu vítaných změn, ale také řadu změn funkcí, na které si uživatelé již dobře zvykli, jako je například odstranění funkce 3D Touch. Mění se také chování zkratek pro Wi-Fi a Bluetooth v ovládacím panelu. Ovládací panel zažije celkově řadu změn. Je možné si do něj přidat dodatečné ovládací prvky jako je režim auta nebo nahrávání obrazovky.

I staré prvky ovládacího centra se změní. Zkratky pro Wi-Fi a Bluetooth sice v ovládacím centru zůstavají, pokud je však vypnete, ve skutečnosti se pouze odpojí od aktuální sítě nebo zařízení. Takto se v původní betě chovala jen Wi-Fi, chování Bluetooth bylo přidáno až v pozdějších aktualizacích.

Pokud chcete v iOS 11 úplně vypnou Wi-Fi nebo Bluetooth, musíte tak učinit přímo v nastavení. Pokud jsou zcela vypnuté, je jejich ikonka přeškrtnutá. Pokud je zkusíte vypnout v ovládacím centru, pouze zešednou a znamená to, že jsou jen odpojené.

Přístroj se tedy automaticky připojí k příští nové síti, případně po nějaké době i k síti, ze které jste ji odpojili. Pokud jste chtěli být občas záměrně offline, budete si připojení deaktivovat manuálně v nastavení.