Funkce Nerušit blokuje příchozí hovory, zprávy a řadu dalších oznámení. Funkce původně složila pro jednání, spánek nebo dovolenou. Nově ji však Apple přizpůsobil i pro řízení.

V čem se Nerušit pro řízení liší od běžné verze?

Hlavním rozdílem je to, že místo stanoveného času, kdy se má zapnout, se aktivuje automaticky, když se telefon spojí pomocí Bluetooth s automobilem. Režim jde nastavit samozřejmě i manuálně, tato funkce však uživateli šetří čas.

Funkci lze zapnou třemi způsoby. Automatický režim se snaží sám odhadnout, kdy jedete autem. Podle zrychlování auta pozná, že řídíte. Tento režim je určen pro ty, kdo jsou v drtivé většině případů, kdy jedou autem, řidiči. Druhá volba propojuje telefon přes Bluetooth s autem. Třetí možností je klasické manuální nastavení funkce.

Funkce Nerušit během řízení auta ztlumí příchozí hovory, oznámení a zprávy. To, že vám někdo psal či volal zjistíte až po přechodu do aplikace.

Rovněž je možné nastavit automatickou odpověď, že právě nemůžete reagovat, protože řídíte. Je také možné dohodnou se s druhou stranou na klíčovém slovu, které mód deaktivuje (například „spěchá).