První dvě hry pro Apple Arcade byly představeny. Na co se můžeme těšit?

0
Apple Arcade

Hrát stejnou hru na jakémkoliv Apple zařízení? První hry pro Apple Arcade byly představeny.

V článku o jarní Keynote jsme psali o nové službě s příhodným názvem Apple Arcade. Jedná se o herní platformu, která bude umožňovat hraní her pro celou rodinu. Můžete se tak bez internetu propojit s kamarádem či členem rodiny a hrát proti sobě. Zároveň můžete hrát hru na iPhonu, iPhone odložit a hru později dohrát například na MacBooku.

Nyní Apple začíná představovat první hry pro novou herní platformu, a proto se dnes na dvě první podíváme. Novinka vyjde na podzim roku 2019.

Sayonara Wild Hearts

Velmi zajímavý titul, za kterým stojí studio Simogo. Hra je bezpochyby velmi zvláštní a bude především o rychlosti a zajímavých kombinacích retro barev. Na pozadí bude hrát chytlavá hudba, která bude hrát důležitou roli při postupu hrou. Samotná hra pak nabídne jízdu na skateboardu, motorkách, taneční souboj nebo třeba střelbu laserem.

Apple Arcade

Hra se odehrává v budoucnosti, temných lesích, pouští která působí elektrickým dojmem a to všechno ve velmi vysokém tempu. Vzhledem k tomu, jakým způsobem je hra navrhnuta je aktuálně velmi těžké najít titul podobného rázu, což dělá hru Sayonara exkluzivitou. Tato hra však byla oznámena pouze pro Nintendo Switch a na oficiálních stránkách hry není o Apple ani zmínka, přestože ji Apple oficiálně zařadil na seznam her.

Lifelike

Vývojáři této hry za sebou již mají několik povedených titulů. Kunabi brother, jak se studio jmenuje, vytvořili například logickou hru Blek, který má na App Store i po několika letech od vydání stále skvělé hodnocení.

Apple Arcade

Hra Lifelike má působit uklidňujícím dojmem a vytvořená je tak zejména pro relax, čemuž napovídá i způsob hraní hry. Celá hra je totiž inspirována hejny ptáků a ryb. Hejna pak vytváří úžasné tvary a neustále se mění.

O Apple Arcade

Přestože Apple Arcade vyjde až na podzim, již teď je vidět, že se máme na co těšit. Ať už vás tato ochutnávka nadchla či nikoliv, vězte, že ve finální verzi platformy najdeme přes 100 titulů a na své si tak přijde téměř každý.