Shadow Warrior je silně inspirovaný kultovním DOOMem. Hra DOOM vyšla pro PC v roce 1997 a brzy si našla mnoho  fanoušků díky svému zpracování s multifunkčními zbraněmi a zničitelnému prostředí, které je postaveno na stejné platformě pohánějící i Duke Nukem 3D, tedy platformě Build.

Tato klasická střílečka z pohledu hlavní osoby Shadow Warior se klasickému DOOMu velmi podobá a zároveň jej výrazně vylepšuje. Shadow Warrior byla již dříve známa i díky skrytému obsahu typickému pro střílecí hry z první osoby. Bylo tak třeba možné lézt po různých řebřících a řídit vozy.

Pokud si chcete hru stáhnout na GOG, získáte k ní nyní originální soundtrack ve formátu MP3 a FLAC. Hra je zdarma i na Steamu včetně dvou rozšiřujících balíčků. Na Steamu je k dispozici také remastrovaná verze „Redux“, jež je nyní v rámci letních slev za 0,99 dolarů.

Hra Shadow Warrior byla přepracována pro systém Apple v roce 2014. Vyžaduje minimálně OS X 10.6.8 nebo novější, procesor Intel Core Duo o taktu 2GHz, 1GB RAM, 1GB místa na disku a grafickou paměť 64MB.