Společnost Apple rozvedla svou novinku inteligentního zapínání světel. Ty se rozsvítí, pokud někdo přijde domů. To samé se může dít i s klimatizací. Ta může být v provozu jen pokud je někdo z rodiny doma. A pokud odchází poslední člen rodiny z domova, tak se klimatizace automaticky vypne.
Pokud dům obývá více lidí, můžeme celý průběh seřídit tak, aby reagoval na kterýkoliv výrobek Apple s HomeKit v domě, který je s ním přidružený. K využívání  HomeKit je tedy zapotřebí, aby vaši členové domácnosti byli také „plně kompatibilní“.
Další užitečnou věcí je, že můžeme doplnit možnost, kdy spustíme podle časového plánu libovolnou akci v domě. Pokud tedy chcete, aby se světla rozsvítila několik minut před západem slunce, nechejte to na HomeKitu. To samé můžeme udělat se žaluziemi. Pokud je chceme zatáhnout nebo naopak odtáhnout v určitou hodinu, tak nám opět poslouží HomeKit.

Poslední zajímavostí je eventualita, kdy můžeme tvořit jednorázové události. Ty jsou sjednoceny s konkrétními časy a daty. Tuto službu ocení všichni, a to hlavně v čase dovolených. V zimním období HomeKit využijeme například k tomu, že než přijedeme domů z lyžovačky, tak si zapneme topení a vracíme se domů do vyhřátých místností. A to jistě stojí za to.