Designér Jonathan Ive oznámil konec své dvacetileté kariéry ve službách Applu.

Ikonický design zařízení nevznikne jen tak. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o produkty vyráběné v obrovských množstvích, je nutné, aby byl design skutečně špičkový a zaujal uživatele na první pohled. Přesně o tuto část výrobku se u Applu staral hlavní designér Jonathan Ive. Všechno krásné ale jednou končí a zde to není jinak. Tento významný člověk oznámil konec svého působení ve společnosti.

Designér v Applu již 20 let

Přestože spousta lidí dělá svoji práci 40 let a přijde jim to normální, Jonathan očividně takto žít nechtěl. Pro jablečnou společnost pracoval dlouhých dvacet let. Za tu dobu se vypracoval s pozice asistenta na šéfdesignéra celé společnosti. Lze tak říct, že měl práci snů. Jak ale sám řekl, poslední rok měl stále více chuť na změnu. Tato chuť teď přerostla do takového měřítka, že Jony odchází z nejhodnotnější společnosti na světě. Díky odchodu ikony hodnota společnosti podle analytiků klesla o celých 6 miliard dolarů.

Zakládá si vlastní byznys

Za celou svoji kariéru v Applu si jistě vydělal dostatek peněz na to, aby již nemusel nějak významně pracovat a mohl by si jen užívat svůj majetek. Úspěšní lidé ale nehledají odpočinek. Hledají příležitost, jak uplatnit svůj um. Jonathan tuto příležitost našel a založil si vlastní společnost s názvem LoveFrom, jejíž prvním zákazníkem by měl být právě Apple. Obě strany plánují i nadále spolupracovat a rozhodně se nerozešly ve zlém.

Designér Applu

Designér Jony Ive stojí za většinou výrobků Applu

Podílel se na designu iPhonů, iPadů, MacBooků, Maců, ale i Apple Watch. Všechny tyto zařízení dovedl k dokonalosti právě společně s designerským týmem, který je považován za jeden z nejkvalitnějších na světě.

Kromě zařízení ale Jonathan navrhnul i podobu samotného Apple Parku, v němž aktuálně sídlí celá společnost. Je tedy vidět, že mu společnost věří a jeho schopnosti jsou na vysoké úrovni.

Designér Applu

Budeme velice rádi, když nás začnete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky jak první!