Konec Google tabletů může být důvodem k radosti Applu.

Před několika dny Google oznámil poměrně zajímavou novinku. Americký gigant byl konkurencí pro Apple nejen na poli smartphonů nebo operačních systémů, ale i tabletů. A právě na tomto trhu se Google rozhodl skončit svoji cestu. Oznámil konec tabletů od společnosti Google a zařízení z minulého roku se tedy nástupce nedočká.

Konec tabletů od Google je pro Apple dobrou zprávou

Nelze sice s jistotou říct, jak by vypadal budoucí souboj zařízení těchto konkurentů, ale je velmi pravděpodobné, že by Google Applu mohl pořádně zavařit. Ostatně, i analytici se shodují v tom, že konec tabletů od Google způsobil nejeden úsměv na tvářích inženýrů Applu.

Google zrušil hned dva tablety

Podle zpráv zahraničních serverů měl Google ukončit vývoj hned dvou svých nadcházejících tabletů. Ty měly být přímým nástupcem v portfoliu zařízení coby do velikosti. Hned po Pixelu byl tedy na výběr tablet a po něm z hlediska velikosti přicházely notebooky, které má Google v nabídce také.

Proč Google oznámil konec svých tabletů?

Nejprve si představíme oficiální důvod, který zveřejnil sám Google. Ten se chce prý naplno věnovat počítačové divizi a samozřejmě svým smartphonům řady Pixel, které budou nadále využívat systém Android.

Konec tabletů Google

Podle analytiků ale americký gigant lže a za ukončením vývoje stojí něco jiného. Nejčastější teorie je taková, že Google jednoduše uznal, že konkurence v podobě Applu a Samsungu není v současné době porazitelná a přesunul se do ústraní. Této teorii napovídá i to, že informace vyšla na povrch až po představení operačního systému iPadOS, který pravděpodobně opět povznese iPady nad ostatní tablety.

Stálo to za zkoušku?

Technická média nyní diskutují, zda to alespoň stálo za zkoušku a zda se měl Google prát o své postavení na tomto trhu. Podle nás by to byl předem prohraný boj. Stálice na trhu jako je Apple nebo Samsung jsou zkrátka zažitými výrobci a dostat se na jejich úroveň nebo je dokonce překonat by vyžadovalo spoustu financí a úsilí, které by se jinak vynaložilo na vývoj telefonů či notebooků.

Napište nám do komentářů, co říkáte na rozhodnutí Googlu. Zároveň budeme velice rádi, když nás začnete sledovat na našem Instagramu Facebooku, kde se dozvíte další novinky!