Primární funkce těchto nahrávek je vylepšování rozpoznávacích schopností hlasového Google vyhledávače. Nahrávky si můžete poslechnout na webových stránkách Googlu vytvořených pro tento účel.

Součástí těchto webových stránek je od roku 2015 i část věnovaná audio obsahu a další aktivitě na webu, která ukazuje záznamy Googlu o vašem pohybu na internetu. Zranitelnější jsou v tomto směru telefony s Androidem, záznamy však Google získává i z iOS. Na stránkách můžete vidět i to, jak byl zvuk nahrán – zda přes aplikaci Google, nebo jiným způsobem.

Pokud si nepřejete, aby byly nahrávky vašich hovorů takto uchovávány, existuje možnost částečného (týká se jen některých hovorů) nebo úplného smazání obsahu. Pro smazání souborů stačí zaškrtnout box na levé straně a poté vpravo úplně nahoře zvolit ikonu koše. Můžete rovněž smazat všechny záznamy najednou skrze volby Smazat aktivitu podle data ve levém menu.

Pokud si nepřejete, aby Google do budoucna nahrával vaše hovory, vypněte virtuální asistentku a nevyužívejte hlasové vyhledávání. Jinak vám nezbývá, než záznamy pravidelně promazávat.