Widgety jsou pro uživatele velmi využívanou novinkou. V iOS byly dříve pouze okrajovou funkcí, ale nyní jsou stále populárnější. Google Kalendář pro iOS patří mezi aplikace, které nabízejí widgety. Nová aktualizace Kalendáře Google poskytuje užitečnou novinku.

Ze strany Applu to byl zcela jistě dobrý tah, neboť začlenil widgety do uživatelského rozhraní operačního systému. Pro uživatele mobilních zařízení s OS Android je to úplně jiný styl, který znají. Avšak pro uživatele Apple se jeví jako plně vyhovující.

Tento týden Google aktualizoval svou aplikaci Kalendář Google pro iOS s novým widgetem. Ten ukazuje události pro daný den a díky němu jde získat stručný přehled o aktuálním dění.

Widget nabízí dvě z událostí ve výchozím nastavení, které jsou uložené prostřednictvím aplikace. Další dvě položky se ukážou po kliknutí na „Zobrazit více“. U modelů iPhone 6s a novějších je nově podpora funkce 3D Touch.

Aplikaci není třeba otvírat. Stačí pevnější stlačení widgetu a přidáme ihned například událost nebo nasdílíme kalendář. Je třeba aktualizovat aplikaci Kalendář Google, pokud widget nemůžeme najít v nabídce v oznamovacím centru.