Dlouhá expozice pomocí vašeho iPhonu

Dlouhá expozice působí velmi efektivně na každé fotografii, kde se podaří dokonale zachytit. To jsou ty světelné čáry za nočními fotkami aut nebo rozmazaná tekoucí voda. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o záležitost, nad kterou strávíte dlouhé hodiny ve Photoshopu, můžete tento efekt využít i na iPhonu, který máte v kapse. Během pár kliknutí je hotovo.

Live Photos jsou klíčem ke štěstí

Aby vznikla dlouhá expozice z vašeho snímku, je potřeba, abyste fotku vyfotili s efektem Live Photos. Tato fuknce byla představena s iPhonem 6S a umí s ní fotit i každý novější iPhone. Tato fuknce k fotografii uchová, co se stalo 1,5 sekundy před stiskem uzávěrky a co se stalo 1,5 sekundy po. Díky tomu si může z více snímku iPhone upravit obrázek do dlouhé expozice. Jestli je tato funkce zapnutá zjistíte po otevření aplikace fotoaparát. Prostřední ikona musí být zbarvená do oranžova.

Dlouhá expozice

Fotka se po zmáčknutí jen pohybu

Ano, asi asi říkáte, že přece když je tato funkce zapnutá, tak jediné co se děje je to, že se snímek hýbe. Tehdy, když na něm podržíte prst a stisknete displej silněji. Je potřeba nastavit jeden z efektů Live Photos.

1. Otevřete v galerii fotografii, kde chcete dlouhou expozici nastavit

2. Vyjeďte prstem nahoru

3. Zvolte Dlouhá expozice

Dlouhá expozice

 

Profi výsledek nečekejte

Pokud zaberete například právě vodu nebo pohyb aut v noci, tento efekt vám pravděpodobně vytvoří nějaký pěkný výsledek. Nečekejte ovšem fotky jako od profesionála. Uvidíte, jak se Vám bude dařit. S výsledky se můžete pochlubit na našem Facebooku nebo Instagramu.