Designový tým Applu

Designový tým Applu opustili 3 zaměstnanci. Informaci uvedl deník The Wall Street Journal. Tři lidé, kteří se rozhodli odejít, pracovali pro Apple velice dlouhou dobu. Jejich nadřízeným byl Jonathan Ive, který pro Apple pracuje jako hlavní designér.

O kterou trojici jde?

Jak jsme již zmínili, tak jde o trojici designérů, kteří pro Apple pracovali již velmi dlouhou dobu. Rico Zorkendorfer and Daniele De Iuliis odchází ze společnosti Apple po 35 letech, co pro něj pracovali. Julian Hönig bude Apple ve velmi brzké době opouštět. Ten Pro Apple pracoval po dobu desíti let. Což není tak dlouho jako Zorkendorfer a De Iuliis, ale také jde o poměrně dlouhou dobu, kdy pracoval pro designový tým Applu.

Důvody jsou tajné

Rico Zorkendorfer pro The Wall Street Journal uvedl, že Apple opouští, aby měl více času se věnovat své rodině. Hönig a De Iuliis se odmítli k celé této kauze jakkoliv vyjadřovat. Je také velice pravděpodobné, že důvodem k odchodu mohou být neshody v týmu. Přece jenom design některých posledních výrobků je opravdu velice kontroverzní.

Je potřeba dělat obměny?

I to by mohl být důvod, proč dochází k tomuto kroku. Pro Apple by dávalo smysl designéry obměňovat, aby mohl mít stále nové inovace ve vzhledu svých zařízení. Designový tým Applu, ze kterého odchází tato trojice, se skládá se zhruba 20 lidí. Mezi produkty, o které se starají, je také iPhone. Na toto téma se vyjádřil analytik Neil Cybart, který pracuje pro Above Avalon. Tato společnost se zabývá analýzou společnosti Apple.

„Tato skupina zaměstnanců je ve společnosti Apple všemocná. Tito designéři se podílejí na zážitku koncového zákazníka a snaží se pracovat skutečně rodinným způsobem. Nikdo by se však nemohl dohadovat o tom, že nová krev je špatná věc.“

Designový tým Applu opouští stále více zaměstnanců

Trendem poslední doby se stalo, že designový tým Applu skutečně opouští více lidí, než tomu bylo v minulosti. Paradoxem je, že se toto stává v době, kdy Apple bojuje se sníženým prodejem iPhonů a své zisky se snaží dohnat novými službami jako Apple TV+, Apple News nebo Apple Card. Designér Danny Coster opustil Apple v roce 2016 a začal pracovat pro GoPro, které vytváří sportovní kamery. Christopher Stringer odešel z Applu v roce 2017 a věnuje se hudebnímu startupu.