Další společnosti nebudou dále spolupracovat se společností Huawei. Po tom, co se tato zprává rozmohla o splečnosti Google, (článek zde) se přidavají další velké firmy, které jsou pro společnost Huawei doslova klíčové. Můžeme říct, že jsou to všechny firmy v USA vzhledem k zákazu, který zde byl vydán. Ovšem významné firmy se to veřejně potvrdili.

Google končí s Huawei. Google se přidává k těm, co ho budou bojkotovat.

Další společnosti získaly výjimku

Na základě zákazu, který byl vydán, je možné si nechat udělit výjimku, díky které mohou americké společností dále Huawei dodávat svůj hardware a software. První pokus Huaewie byl smeten ze stolu. Nyní se mu již podařilo získat potřebnou licenci. A to do 19. srpna. Do tohoto data mohou společnosti stále dodávat Huawei produkty, na které byl doteď zvyklý.

Po Google zastavují další společnosti jako Intel, Qualcomm a Microsoft svou spolupráci.

Po společnosti Google, která dodává Huawei operační systém, se musely přidat na seznam také další firmy. Například Intel, Qualcomm a Microsoft. Intel je dodavatelem procesorů pro jejich telefony. Qualcomm telefonům dodává modemy pro mobilní připojení. Ačkoliv Huawei má v Číně určitě dostatečně velké zásoby, stačit mu budou zrhuba na jeden rok.

Co to bude znamenat pro trh v Americe?

Pro Ameriku to pravděpodobně bude problém. Huawei si poslední dobou zažívá obrovský rozmach. Stal se tak jednoznačně jedním s významných dodavatelů zmíněných firem. Je možné, že v na trhu v Americe tak dojde ke zvýšení prodeje americké společnosti Apple.

Ovlivnění sítě 5G

Jak jsme již v našem přechozím článku na téma Huawei a jeho bojkotování v USA psali, celý tento problém se netýká jenom mobilních telefonnů. Huawei je na trhu významným dodavatelem telekomunikačních zařízení pro poskytovatele. Od modemů pro připojení k internetu až po vysílače pro mobilní signál. Oblíbené jsou také jejich aktivní síťové prvky, které používá spousta firem a také vládních organizací. Bojkotování zřejmě zpomalí výstavbu 5G sítě v USA, protože místní operátoři budou muset využít řešení jiných firem, které jsou ovšem dražší než Huawei.