Biometrická platební karta
MastrCard přichází se zajímavou novinkou. Zatím ji testuje v Jihoafrické republice.  Biometrická platební karta má zabudovaný senzor pro otisk prvku. Je to další bezpečnostní prvek k PINU.
Od běžné platební karty biometrickou kartu od MasterCard nerozeznáte. Má jen v sobě navíc senzor pro otisk prstu kterým schválíte platbu. Nebo ji můžete zkombinovat s PINEM pro vyšší bezpečnost.
 Biometrická platební karta
Apple Pay, je v iPhonech spojen s otiskem prstu a MasterCard si z tohoto moderního platebního systému bere příklad. Na zabezpečení si Apple velmi zakládá a z tohoto důvodu si data týkající se otisku prstu shromažďuje pod klíčem v tzv. Secure Enclave. K těmto datům se tak nemůže nikdo dostat.
Zákazník disponující biometrickou platební kartou musí otisk prstu zaregistrovat u banky nebo vydavatele dané karty. Zatím není zřejmé jak je zajištěná bezpečnost u této karty přestože otisk prstu přímo na kartě je šifrovaný.

Šéf bezpečnosti a zabezpečení uvádí, že tato technologie nemůže být zneužita. Z toho důvodu je biometrická karta pohodlnější a bezpečnější.
Důležíté je také to, že čtečka otisků prstu nezmění současnou podobu karet. MasterCard vyvíjí bezkontaktní verzi .
V USA ji můžou testovat již od příštího roku, zatím se testuje v Jihoafrické republice. Jsme zvědaví jestli se v  naší republice objeví podobné platební karty, nebo hned Apple Pay. Technologie je u nás přichystána pro obě platební funkce.