Been: Jak zcestovalý máte svět?

0

Téměř každý někdy vycestoval za hranice své rodné vlasti, ať už za prací, zaslouženou dovolenou či nákupy. Nepoložili jste si někdy otázku, jak zcestovalý máte svět? Aplikace been vám to poví.

Celá aplikace, včetně designu po vzoru iOS 7, je velmi jednoduchá. Po prvním spuštění aplikace se objeví šedá mapa světa s výčtem světadílů. Na vás je, vybrat nabídku „Select“ z horní lišty a postupně zatrhnout všechny státy, které jste navštívili. Až budete hotoví, stiskem tlačítka „Done“ se vrátíte na původní obrazovku. Všechny země, které jste zatrhli v nabídce, na mapě zoranžověly a vedle světadílů se objevily procenta, jež naznačují zcestovalost. Pod každým světadílem se také vytvořil přehledný seznam navštívených států. Až si své skóre náležitě prohlédnete, můžete se také podělit s přáteli prostřednictvím zprávy, emailu, na sociálních sítích či přes AirDrop. Aplikace dokonce umožňuje přidat příspěvek na Instagram v podobě mapky s procenty zcestovalosti. Také je možné si obrázek pouze uložit do galerie.

aplikace been

Pokud iPhone natočíte horizontálně, objeví se mapa ve větším provedení. Je trochu škoda, že zde nelze gestem pinch-to-zoom mapu přiblížit.

aplikace been

Nesmím ještě opomenout možnost přepnutí na mapu USA, která funguje na stejném principu jako předchozí mapa světa.

Aplikace je dostupná i ve verzi pro iPad, se kterou se iPhone aplikace může synchronizovat skrze iCloud.

aplikace been

Been je zajímavá aplikace, která vám ukáže vaší míru zcestovalosti. Za vyzkoušení jistě stojí už jen proto, že je zcela zdarma.