Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Apple Watch jsou nejprodávanější chytré hodinky na trhu. (Článek zde.) Krom toho se zvedl jejich prodej za poslední kvartál tohoto roku. Apple z nich v tomto období měl obrovský zisk. Dnes se ukázalo, že Apple Watch 4 získaly ocenění displej roku.

Oblíbenost Apple Watch je stále velmi obrovská. Co láka uživatele na hodinkách?

Apple Watch 4 přinesly zcela odlišný displej

Apple Watch 4 přinesly odlišný displej oproti minulým generacím. Jejich displej je jednak zaoblený a o něco málo větší. Konrétně jde o 30% než je původní velikost starších modelů. Což by se mohlo zdát jako zanedbatelné, ale na takto mrňavém zařízení hraje roli každých pár milimetrů. A to i tak zůstala velikost hodinek stejná a řemínky jsou zpětně kompatibilní se starými řemínky. Krom toho je tato generace hodinek vybavena displejem typu OLED. To jsou také jedny z bodů, které pomohly Apple Watch získat toto ocenění.

Dnešní ocenění „Display of the year“

Dneska si si 4. generace chytrých hodinek od Apple převzala ocenění dipsleje roku v rámci eventu Display Week, který se koná tradičně jednou za rok. Ocenění na hodinkách vyzdvihuje práci, kterou si inženýři Applu s produktem dali, technologickou inovaci a celkový dojem z displeje.

„Při zachování původního designu byly Apple Watch 4 zdokonaleny a kombinují nová vylepšení hardwaru a softwaru do jednotné podoby. Výrazný displej, který je oproti starším modelům o více než 30%větší, o velikosti 40 mm nebo 44 mm, hladce zapadá do tenčího menšího pouzdra, zatímco nové rozhraní poskytuje více informací s bohatšími detaily. Displej je určujícím rysem Apple Watch Series 4 posouvají tyto hodinky dál než kdy jindy. Výzvou pro projektanty bylo, aby byl displej větší, aniž by výrazně zvětšil velikost modelu nebo ohrozil životnost baterie. A to všechno I přeso  30% větší zobrazovací plochu. navíc nová technologie zobrazení s názvem LTPO zlepšuje efektivitu napájení a pomáhá uživatelům, aby hodinky vydržely celý den na jedno nabití.“

Jaké období soutěž hodnotí?

Anketa Displej roku v roce 2019 vyhodnocovala displeje zařízení, která byla v prodeji v roce 2018. Do této doby se čtvrtá generace Apple Watch vešla. Minulý rok získal iPhone X a iPad Pro stejné ocenění. Uvidíme, jak tato anketa dopadne zase příští rok.