Jedná se o veřejnou betu, kterou má možnost testovat v podstatě každý, kdo je vlastníkem kompatibilního iPhonu, iPadu a iPod Touch. Pokud již vlastníte ve svém zařízení vývojářský profil a iOS 11 testujete, máte nyní možnost druhou veřejnou beta verzi nalézt v Nastavení, položka Obecné a pak klikněte na Aktualizace softwaru. Druhá veřejná beta se shoduje s třetí vývojářskou beta verzí, přinášející však více než 100 novinek.

Ve většině případů se jedná o malé změny, jako posunutí některých nadpisů, širší nebo tenčí písmo, ale objevilo se i několik nových funkcí. IOS 11 Public Beta 2 umožňuje i opravu velkého množství chyb, kterou předchozí verze nenabízela. Nových funkcí je celkem 46 a tou asi nejvíce potěšující je opravený přepínač aplikací, který konečně umožňuje zavřít všechny otevřené aplikace.

Novinky v iOS 11 Public Beta 2

Mezi významnější novinky patří například ta, že už není nutné přejíždět prstem směrem nahoru. Dále iPhone je v AirPlay menu označen jako „Reproduktor“. Pokud kliknete na cover alba ve widgetu na uzamčené obrazovce nebo ovládacím centru, jste přesměrováni na konkrétní skladbu do aplikace Hudba.

Dále kliknutím na prvek pro hudbu v ovládacím centru budete nově přesměrováni do aplikace hudba. Nové je také rozhraní při aktivaci AirDrop a přepracovalo se rozhraní u rozbalených prvků v ovládacím centru. Je také nyní možné si v nastavení poznámek stanovit určení poznámek objevujících se na uzamčené obrazovce.

V nastavení iCloudu můžete aktivovat nebo deaktivovat zálohování zpráv. K dokonalosti se přibližuje chytrá inverze barev a stává se z ní plnohodnotný Dark Mode. Můžete si také nyní vypnout automatické přehrávání videí u aplikací v App Storu. V Apple Maps se zase zvýrazní budovy a letiště, které podporují vnitřní mapy a v aplikaci Soubory lze přidat i Dropbox a OS X Server pro prohlížení

. V aplikaci zprávy je zase možné vyhledávat v seznamu stažených iMessage aplikací. Apple Maps umožňují ovládání jednou rukou, když se na mapu dvakrát poklepe a při druhém poklepání se nechá prst na obrazovce a pak už stačí jezdit nahoru a dolů pro přiblížení. V Safari režimu na šířku se již neukazují panely otevřených stránek. Ukončování aplikaci na iPadu je opět možné pouhým potažením nahoru. Nová beta je o něco výkonnější, ale úložiště však zabírá nepatrně více.