V následujících letech by hlavním dodavatelem OLED displejů pro Apple měla být společnost LG. Apple chtěl investovat do výrobní linky LG 2,6 miliardy dolarů. Podle dostupných informací Apple již sumu investoval a dokonce přidal dalších 100 milionů dolarů navíc.

Apple tím získá dodavatele kterému může věřit a spolehnout se, že s ním nebudou takové problémy jako s minulým dodavatelem, kterým byl Samsung. Společosti LG by tato výrobní linka měla usnadnit vstup mezi velké výrobce OLED displejů.

Samsung má v současnosti na OLED displeje monopol

Samsung má na trhu s OLED displeji neuvěřitelný 95% podíl. Již víme, že Apple uvádí do provozu svou vlastní továrnu na výrobu displejů a ve spolupráci s LG se bude snažit vyprostit se od Samsungu. Další nový výrobci displejů by mohli cenu podstatně snížit a tím pádem by větší část zákazníků Samsung opustila.

S výrobou OLED displejů by si ale měl Apple a LG pospíšit, neboť technologie jdou stále kupředu a investice do OLED displejů by se stala zbytečnou.

Avšak Apple, zřejmě jako první, přemýšlí o nové technologii a to použití microLED displeje v Apple Watch 3. Jestli to bude skutečnost se teprve uvidí.