Apple Pay před několika měsíci dorazilo do Česka. Která ze zemí bude další?

Apple Pay v Česku odstartovalo již 19. února roku 2019. Netrpěliví zákazníci se konečně dočkali a všichni si službu chválí. Za tři měsíce testování jsem osobně nenašel jedinou chybu a vždy se mi povedlo bez problému zaplatit. Jediný limitující faktor v tomto případě byl nastavený limit karty. Přestože my jsme se dočkali poměrně brzy, Slovensko stále ještě na podporu nedosáhlo. My se tedy teď podíváme, kdy se dočkají i naši slovenští sousedé.

Apple Pay na Slovensku

Vzhledem k tomu že naše články čtou i slovenští fanoušci, bude jistě k užitku napsat, kdy se konečně dočkají. Podle všeho by měla být většina slovenských bank připravena již při WWDC 2019, jedná se tedy o červen tohoto roku. V případě že by Apple Pay byl uveden na Slovensku již příští měsíc, nebyly by ještě všechny velké banky připraveny a mohlo by dojít ke komplikacím s uvedením služby do provozu. To se zástupci jednotlivých společností aktuálně snaží vyřešit.

Služba funguje již 5 let

V očích některých uživatelů může být uvedení podpory této služby velice opožděné. V podstatě mají pravdu, protože první uvedení na trh se odehrálo již v roce 2014. Nejčastější problém zejména evropských zemí se však týká bank, které na službu nejsou ještě zcela připraveny, přestože NFC platby již probíhají poměrně dlouhou dobu.

Apple Pay

Apple Pay je funkce pro bezkontaktní placení pomocí mobilního  telefonu od Apple. Platit můžete i hodinkami Apple Watch. Výhodou je nejen ověření pomocí Face ID či Touch ID, ale třeba i placení vyšších částek bez nutnosti zadat PIN. Nejenže je tak placení bezpečenější, ale je i příjemnější a nemusíte řešit, zda vám někdo nekouká přes rameno při zadávání PINu do terminálu.

A co vy, patříte mezi uživatele Apple Pay, nebo se do vaší země zatím služba nedostala a na její uvedení stále čekáte? Dejte nám vědět do komentářů!