Apple Pay byl k dnešnímu dni spuštěn v dalších evropských zemích. Apple si pro dnešní datum, 21. května 2019, zvolil dvě země. Apple Pay se po dlouhé době očekávání spustil v Maďarku s v Lucembursku. Místní uživatelé tak mohou platit iPhonem, Apple Watch hodinkami a také provádět platby na iPadu a na Macu.

Apple Pay byl spuštěn, ale podpora od bankovních institucí je slabá.

Ačkoliv Apple Pay byl dnes spuštěn v těchto zemích, stále nění přiliš bank, které by tuto platební platformu pro mobilní zařízení umožňovaly. Podle informací, které jsou aktuálně na internetu, Apple Pay podporuje zatím v jen jedna místní banka jak v Maďarsku, tak v Lucembursku. Pro Maďarkso to je OTP Bank a v Lucembursku BGL BNP Bank.

Další banky se budou muset přidat.

Další banky budou nuceny se přidat. Jinak je pro ně velice pravděpodobné, že jim budou odcházet klienti ke konkurenci. Když došlo ke spuštění služby Apple Pay v České republice, nebyl podporován všemi bankami hned od začátku. A stále není. I některé naše velké banky se musí vyrovnávat s tím, že kvůli tomu, že tuto službu nenabízí, jim odchází jejich klienti.

Když byl Apple Pay spuštěn, servery byly velice zatížené.

Krátce po spuštění této služby v obou státech došlo k přetížení serverů. Pravděpodobně tak došlo následkem přesycení serveru pro aktivaci. Zřejmě systém nebyl schopen utáhnout tak velký nápor z obou těchto zemí najednou. Nyní už by měly být všechny systémy funkční a uživatelům nic nebrání v aktavaci jejich platební služby Apple Pay.

A co na Slovensku?

Zatím stále nemáme žádné informace o tom, že se bude tato platební služba spouštěn na Slovensku. Diskuze na toto téma už proběhly několikrát. (Článek, který jsme na toto téma vydali si můžete přečíst zde.) Pro spuštění této služby je potřeba, aby se byly banky s Applem pevně domluvené. Poté následuje testování této služby a až po té samotné spuštění.

Apple Pay se po Česku rozmáhá i do dalších zemí. Které to budou?