Apple lže o výdrži svých zařízení. Přidává si několik hodin.

0
Apple

iPhony nevydrží ani zdaleka tolik, kolik Apple udává.

Organizace Which? která se ve Velké Británii zabývá testováním různých produktů je něco jako náš dTest. Právě tato organizace se v posledních dnech zaměřila na zařízení od Apple. Konkrétně na jejich výdrž na jedno nabití. Výsledek vás dost možná překvapí.

Apple nadhodnocuje až o 38%.

Například u iPhonu XR výrobce uvádí 25 hodin při telefonování. Podle organizace Which? ale telefon vydržel pouhých 16 hodin a 30 minut. Dopadl také nejhůře ze všech testovaných iPhonů.

Apple

Testovány byly i mobily jiných značek

Celkově bylo testováno 50 modelů od pěti značek. Nejhůře dopadl Apple a firma HTC. Tyto dvě firmy údajně nadhodnocují laboratorní výsledky o průměrných 30%. U zařízení od firmy HTC však odchylka činila přibližně jednu hodinu, což se ještě dá akceptovat.

Samsung, Nokia nebo třeba Sony naopak uvádějí nižší hodnoty, než jejich zařízení doopravdy vydrží. Nejlépe dopadla Sony Xperia Z5 Compact. Namísto papírových 17 hodin na jedno nabití vydrží telefonovat 25 hodin a 52 minut, což je v podstatě opačná situace od iPhonu XR.

Apple

Apple se proti testování ohradil.

Jablečný výrobce však proti zveřejněným výsledkům protestuje. Argumentuje především tím, že organizace nezveřejnila metodu, pomocí které výdrž telefonů měřila. Uvedla pouze, že se jednalo o nový kus a dobu od úplného nabití do vypnutí zařízení. Zatímco Apple má na oficiální webu sepsané kroky, podle kterých postupuje při měření výdrže na jedno nabití a za výsledky si stojí. Přesto je odchylka absolutně neakceptovatelná. Po kliknutí na tento odkaz níže najdete podrobné informace o testování baterií.

 

Apple se k výsledkům britské organizace vyjádřil takto:
„Produkty pečlivě testujeme a za svými výroky o životnosti baterií si stojíme. Software i hardware iPhonu je navržen tak, aby inteligentně řídil spotřebu baterie a maximalizoval její životnost/provozní dobu. A naše zkušební metodika jeho inteligenci odráží. Organizace Which? s námi svou metodiku testování nesdílela, takže nemůžeme jejich výsledky porovnat s našimi. My naopak postupy při testování sdílíme a publikujeme na svých stránkách.“