iPhone 8 přináší odolnější a výkonnější displeje

Vizuálně se podobají iPhone 8 i iPhone 8 Plus předchozím třem generacím, rozdíl je však v materiálech, ze kterých jsou telefony vyrobeny. Jak se předpokládalo, záda telefonů tvoří sedmivrstvé sklo. Přední displej by měl být chráněn nejodolnějším sklem, jaké kdy bylo u smartphonu použito. Oproti svým předchůdcům by měly být nové modely až o 50 procent odolnější vůči poškození.

Nové displeje nejsou jen odolnější, ale i výkonnější. Oba modely disponují Retina HD displejem, který jsme mohli v minulosti vidět jen u Maců a iPadů. Velikost displeje je 4,7″ u iPhonu 8 a 5,5″ u iPhonu 8 Plus, v obou případech s podporou 3D Touch, True Tone a WCG (Wide Colour Gamut).Oba modely se budou prodávat ve třech barevných provedeních – stříbrná, vesmírně šedá a zlatá. Reproduktory jsou o 25 procent hlasitější než u předchozí generace a lépe přehrávají hluboké tóny. iPhone 8 nabízí podporu Bluetooth 5.0.

Nové režimy fotografování i práce s videem

Nový procesor nese název A11 Bionic. Jedná se o nejmenší čip, který byl v telefonu kdy užit. Přitom je o 25 procent rychlejší a o 70 procent úspornější, než jeho předchůdce a10 Bionic. Telefony jsou vybaveny koprocesorem, který je speciálně přizpůsoben na ovládání fotoaparátu. To souvisí s přepracovaným kamerovým senzorem a novou možností optické stabilizace, a 12MPx fotoaparátem.

iPhone 8 Plus navíc nabízí režim Portrait Lightning, který může lépe „vyzdvihnout“ fotografovaný objekt nad jeho okolí (fotografie je takto možno upravit i zpětně). Díky tomu, že režim ztmaví pozadí, lépe vynikne obličej na fotografii. Pozadí lze rovněž zcela vymazat, vás obličej pak může lépe vyniknout na jednobarevném pozadí. Zlepší se i kvalita videa díky novému senzoru a přepracovanému video-encoderu. Encoder dokáže pracovat s 2 miliony podnětů za sekundu. Kamera natáčí 4K video 60 snímků za vteřinu nebo 240 snímků ve full-hd.

Mezi nejzajímavější funkce telefonu patří možnost bezdrátového nabíjení, které patřilo mezi nejočekávanější funkce nového telefonu. To, jak se očekávalo, souvisí i se skleněnými zády iPhonu 8.

Telefon si můžete předobjednat od 15. září, dostupný bude od 22. dne téhož měsíce. Cena iPhonu 8 začíná na  699 dolarech, iPhone 8 Plus si budete moci objednat za cenu od 799 dolarů. Phone 8 je dostupný ve verzi 32, 128, 256GB a Phone 8 Plus ve verzi 64GB a 256GB.