Applu došla trpělivost a rozhodl se nakoupit uvedené technologie a dokonce i vlastní chemickou linku na výrobu tenké vrstvy polymeru. Z tenkých vrstev se pak OLED displej skládá.

Na těchto linkách vyrábí své displeje i Samsung, který by chtěl odkoupit od dodavatele pět těchto linek z deseti, které mají být vyrobeny v roce 2018. Samsung má v plánu vytvořit největší továrnu na OLED displeje na světě, kterou chce spustit v roce 2019.

Přesto, že má Apple se Samsungem podepsanou dvouletou smlouvu na dodání 92 milionů displejů, tak spuštěním své vlastní výroby Samsungu zkříží cestu.

Apple ale s panely od Samsungu do iPhone 8 počítá. V roce 2019 by však chtěla společnost uvést všechny své iPhone s OLED displejem a zároveň začít se svou výrobou.

Je ale jisté, že by Apple výrobu sám neutáhl. Začíná se mluvit o spolupráci se společností LG. Mluví se i o tom, že LG začalo přestavovat své výrobní linky na výrobu displejů pro iPhone 8.

Jestli Apple s L\g svůj plán zrealizuje, může to hodně Samsungu uškodit. Pokud si ostatní společnosti budou své displeje vyrábět sami, tak největší továrna OLED ztratí svůj monopol.