Žánr, do něhož se dá Framed zařadit, může znít velmi podivně, lepší pojmenování však není. Je to totiž noir-comic-puzzle a společnost Apple ji ve svém App Storu popisuje takto:

„Dostal nás jen samotný koncept. Skládáte panely interaktivního komiksu a měníte obsah každé stránky, aby váš špion unikl nebezpečí. Hratelnost Framed ovšem není tím jediným, co nás nadchlo. Napínavý příběh a dokonalá atmosféra nás do sebe tak vtáhly, že jsme ji po dohrání museli vyzkoušet ještě jednou.“

Že právě Framed získala více než dva tucty významných ocenění, není žádná náhoda. Koncept je totiž opravdu ojedinělý a zpracovaní samotné hry je velmi zdařilé. Vaším úkolem při hraní není střílení, přeskoky ani běhání, jak by se mohlo zdát. Za úkol máte složit příběh muže s kufříkem v ruce a oděného do pláště proti dešti, jež se snaží hned na začátku příběhu uniknout policii, která ho pronásleduje. A to tím, že skládáte panely jako u komiksu.

Jak tedy příběh skončí, záleží na tom, jak umístíte panely. První a poslední panel ale nezměníte, ty jsou stávající. Záleží pak už jen na vás, zda se chcete střetnout s policií, nebo se jí vzdát a vyhnout se tak střelbě a nebo poslat prchajícího muže úplně jinou cestou, aby si zachránil život. Vyznavači noir hudby si také přijdou na své, neboť tato hudba je zvukovou kulisou a díky ní si mohou vychutnat už tak skvělou noir atmosféru.

Uživatelé, kteří nejsou zrovna velkými fanoušky noir filmů a hádanek si Framed zahrají jako vzrušující komiks. Rozhodně si pořiďte tuhle skvělou hru a neváhejte, šetříte totiž 119 Kč a k dispozici existují verze nejen pro iPhone a iPad, ale také se dá stáhnout verze pro Apple TV. Hra se dá ovládat i pomocí Siri Remote a nemějte obavy, jestli jste Framed dohráli během krátké chvilky, protože jste se od ní nemohli odtrhnout, další díly budou následovat.

unnamed