Strava, Endomondo.. jsem sportovec, kterou vybrat?

0
cyklista

Nejlepší aplikace pro zaznamenávání výkonu při sportu.

Ať už máte raději kolo, běh nebo jiný sport, možná jste přemýšleli, že váš trénink nemá řád a nezlepšujete se tak rychle, jako tomu bylo na začátku. K organizaci tréninku může pomoci aplikace, jejíž základní verze postačí k zaznamenání trasy, analýze výkonu a třeba i k porovnání s ostatními uživateli.

Strava

Bezpochyby jedna z nejznámějších sportovních aplikací využívána jak profesionálními, tak rekreačními sportovci. Aplikace je velice jednoduchá, zaměřená především na cyklistiku, ale na výběr máte z několika ostatních sportů. Vzhledem k rozšířené komunitě lze využít tzv. segmenty, což jsou reálné úseky na mapě, které jiní uživatelé uložili společně se svým časem a ostatní se je snaží překonat. Pro poloprofesionální sport jsou segmenty velmi užitečnou pomůckou. Již v základní verzi nabídne aplikace poměrně přesné a podrobné měření. Lze ji propojit se měřiči tepu, wattmetry a hodinkami.

icon
Strava: Run, Ride, SwimStrava Inc.Health & FitnessFreeStáhnout

Endomondo

Opět velice oblíbená aplikace. Nabídka sportů je zde velmi pestrá. Aplikace však není tak přesná jako Strava a postrádá oblíbené segmenty. Uživatelskou základnu má však Endomondo také slušnou a není problém najít výkony jiných uživatelů. V aplikace lze také hlídat stravu a najít podrobné analýzy výkonu. Služby navíc jsou však zpoplatněny. Endomondo lze též propojit s řadou sporttesterů a měřičů výkonu.

icon
EndomondoEndomondo LLCHealth & FitnessFreeStáhnout

Freeletics Bodyweight

Další aplikace nesouvisí ani tak se záznamem, ale pokud to se sportem přes léto myslíte alespoň trochu vážně, přes zimu je ideální čas na nabrání svalové hmoty a přípravu na sezonu. Na to je ideální cvičení s vlastní váhou těla a přesně tyto cviky najdete v aplikace Freeletics Bodyweight. Obsahuje spousty cviků na konkrétní partie a vše je podrobně vysvětleno v přiloženém videu. Aplikace je zdarma, pokud vám však obsah nestačí, lze si zaplatit soukromého kouče, který vám ušije trénink přímo na míru.

icon
Freeletics – Training CoachFreeletics GmbHHealth & FitnessFreeStáhnout

Runtastic

Pokud to myslíte vážně především s během, tato aplikace vás jistě potěší. Záznam běhu je totiž hlavním smyslem této aplikace, a přestože běh zdaleka není jediný sport, který dokáže zaznamenat, tento pohyb je aplikaci nejbližší. Musíme uznat, že  případě běhu je aplikace opravdu velmi přesná. U ostatních sportu již mírně pokulhává, stále je to ale v normě a odchylky jsou skutečně zanedbatelné.

icon
adidas Running App Runtasticruntastic GmbHHealth & FitnessFreeStáhnout