Asi bych byl raději, kdybych tento článek ani psát nemusel. Se svým MacBookem Pro s Retina displejem z roku 2015 jsem absolutně spokojený. Nětkeré kusy tohoto modelu měly problém s antireflexní vrstvou. Jednoduše se po displeji vytvořili nevzhledné fleky, které nejdou nijak vyčistit. Apple svoji chybu přiznal a spustil na svých webových stránkách program prodloužené výměny. Pokud jste antireflexní vrstvu u MacBooku Pro potřebovali vyměnit, autorizované servisy vám tuto službu udělají zadarmo až do 4 let od data zakoupení.

Potřebuji vyměnit antireflexní vrstvu MacBooku Pro

A mého MacBooku se bohužel tento problém začal týkat také. Jednou ráno jsem otevřel MacBook a bohužel se přes jedinou noc se na jeho obrazovce tyto ošklivé fleky objevily. Chtěl jsem se tedy na stránkách Apple s výměnnými programy podívat, za jakých podmínek Apple anitreflexní vrstvu MacBooku Pro vymění. Ale tento program ze stránek zmizel.

Odpískal již Apple antireflexní vrstvu MacBooku Pro ze svých programů?

Nedalo mi to a rozhodnul jsem se zavolat na zákaznickou linky Apple. Velice ochotný pán mi sdělil po telefonu, že tento program byl skutečně potichu stažen ze seznamu. Ovšem je velice pravděpodobné, že autorizované servisy ho stále poskytují za stejných podmínek. Musí se jednat o daný model a nesmí být starší než 4 roky od data prodeje. Byl jsem tedy odkázán na to, abych se optal přímo nějakého servisního střediska.

„MacBook klidně přineste“

A kámen ze srdce mi spadnul tehdy, když jsem po odeslání dotazu na servisní středisko iStyle dostal odpověď, že výměnu antireflexní vrstvy stále provádějí a podle sériového čísla mého počítače splňuji podmínky programu. Pokud vás tedy trápi stejný problém, zatím ještě není pozdě ho řešit.