V nedávné době jsme vás informovali o tom, že Angela Ahrendts ze své vysoce postavené pozice opustila společnost Apple. (Článek zde.) Pracovala na pozici viceprezidentky maloobchodní sítě a měla na starosti prodejny Apple Store. Nyní se však ukázalo, že Angela Ahrendts přešla do vedení k Airbnb.

Angela Ahrendts se podělila o to, co zažila během doby, co pracovala v Apple.

Angela Ahrednts přesla k Airbnb do vedoucí pozice

Nikdo přesně neví, jestli s tím Angela počítala od začátku. Každopádně to není příliš dlouhá doba od jejího odchodu z Apple. V době odchodu tvrdila, že se chce věnovat více své rodině a práce pro ni bylo za poslední dobu už moc.

Přešla Angela Ahrendts k Airbnb kvůli jejich slibům?

Airbnb totiž slíbilo, že do svého vedení dostat alespoň jednu ženu. To už se mu ale povedlo a Angela Ahredts je druhá. První se stala Ann Mather, která původně pracovala pro Disney.

Co řekla Angela v únoru po oznámení svého odchodu?

„Posledních pět let bylo nejvíce přínosných, náročných a naplňujících pro mou kariéru. Díky kolektivnímu úsilí týmů byl prodej ještě silnější a lepší, aby přispěl k ještě většímu přínosu pro Apple. Cítím, že je nejlepší čas předat štafetu Deirdre, jednomu z nejsilnějších vedoucích pracovníků společnosti Apple. Těším se na sledování toho, jak tento úžasný tým pod jejím vedením bude i nadále měnit svět s jednou novou osobu a svou skvělou komunitou.“

V této době se však ještě nevědělo, že Angela Ahrendts přechází k Airbnb.

Situaci okomentoval generální ředitel Apple Tim Cook

„Chci poděkovat Angele za to, že za posledních pět let inspirovala a vedla naše týmy. Ona byla pozitivní, transformační sílou jednak pro Apple Story po celém světě, ale také pro komunitu, které tvoří. Všichni jí přejeme to nejlepší, když začíná novou kapitolu svého života.“