Amazon chystá konkurenci pro Apple AirPods.

0
Amazon

Amazon se rozhodl pro vývoj vlastních sluchátek.

Asi mi dáte za pravdu, že AirPods zažily největší boom na na poli bezdrátových sluchátek. Mnozí uživatelé včetně mě od nich za tu cenu prostě čekali víc. Tento článek ale není až tak o Applu, jako spíš o Amazonu. Přestože se Amazon nezdá jako přímý konkurent Applu, nyní se rozhodl pro vývoj vlastních sluchátek, které doplní hlasová asistentka Alexa.

Amazon již na produktu pracuje

Oficiálně sice ještě nic nepotvrdil, zdroj přímo z Amazonu však přinesl informaci o nových bezdrátových sluchátkách, které mají být přímým konkurentem pro Apple AirPods. Zároveň je ve vývoji domácí robot, kterému bude rovněž vládnou asistentka Alexa.

Konkurovat by měly jablečným sluchátkům především cenou. Kvalita zvuku a ergonomie samotných sluchátek je pak bonusem, se kterým můžeme počítat. AirPods akutálně stojí necelých pět tisíc v nejlevnější verzi, což je stále nesrovnatelné s mnohdy lepší konkurencí.

AirPods 2 představeny nedávno

Od Amazonu se může jednat o reakci na představení AirPods 2. Ty Apple představil nedávno a model z roku 2016 předčil zejména výdrží, vyšším výkonem a novým čipem. Právě díky novému čipu teď AirPods 2 vydrží déle navzdory vyššímu výkonu. Přinesly také stabilnější propojení s iPhonem a až dvakrát rychlejší přepínání mezi spárovanými zařízeními. Přehrávat hudbu zvládnou 5 hodin a výdrž s krabičkou se pohybuje okolo hranice 24 hodin. Díky rychlému dobíjení prodloužíte výdrž o celé 3 hodiny již za 15 minut a nabíjet je můžete i na bezdrátové nabíječce standardu Qi. O AirPods 2 jsme psali již dříve a přečíst více si můžete v článku níže.

AirPods 2 jsou na světě. Apple je představil

Amazon jako přímý konkurent

Sluchátka nejsou jediným společným plánem. Již dříve zmíněná Alexa je konkurentem jablečné Siri a i v jiných ohledech se společnosti navzájem inspirují. V našem dřívějším článku jsme ale psali, že si Apple vybral právě Amazon pro běh svých cloudových služeb, i když v tomto případě neměl úplně na výběr.

Sluchátka od Amazonu můžeme očekávat v průběhu listopadu, kdy internetový gigant představuje novinky.