AKTUÁLNĚ Z WWDC: iOS 13 je představen! Co od něj očekávat?

0
iOS 13

Apple na své WWDC události právě představil nový iOS 13. Tento operační systém je zřejmě nejvíce očekávanou položkou na letošní konferenci. Očekávají se od něj velké změny. Přichystal si pro nás Apple to, co jsme očekávali? Pojďme se na to podívat.

Rychlejší stahování aplikací a aktualizací s iOS 13.

Apple se pochlubil, že iOS 13 nové aplikace budete stahovat mnohem rychleji. Bude se to také týkat dílčích aktualizací aplikací. Co se týče zrychlení systému, Apple tvrdí, že systém bude ještě rychlejší. Ostatně rychlejší než předchozí verze je i aktuální verze 12. Uvidíme, jak moc rychlá bude tato akutalizace.

Dark mode

Nejvíce očekávaná záležitost letošního roku. Apple doopravdy představil iOS 13 ve zcela tmavé barvě. Ještě není zcela jasné, jestli uživatelé budou mít k dispozici přepínání mezi světlým a tmavým prostředí tak jako u MacOS Mojave. Vše se ale velice brzy dozvíme.

Nové Widgety

Předesignování se dočkaly jedotlivé Widgety s upozorněním. Nejedná se o žádnou zásadní změnu.

Nové Připomínky v iOS 13.

Apple nám slibuje, že aplikaci Připomínky předělal absolutně celou od základů. Aplikace nyní bude ještě chytřejší a bude vám dopřávat praktičtější možnosti upozornění na důležité věci a některé budou zcela automatizované.

Apple Mapy

Apple Mapy jsou dlouhodobě kritizovány za to, že nejsou tak podrobné jako Google Mapy. Apple za poslední rok pracoval letecky a svými auty na zlepšení těchto map. Jsou nyní mnohonásobně podrobnější. K dispozici bude uživatelům funkce podobná Street View v HD, na které Apple Sám pracoval.