AirPower nebude. Celý vývoj byl zastaven

iPhone 8, 8 Plus a X byly první iPhony, které podporovaly bezdrátové nabíjení Qi. Představeny byly na podzim roku 2017, kde jsme mohli vidět videoukázky s velkými plány. Nabíječka AirPower měla být schopá nabíjet váš iPhone, Apple Watch i AirPods. Čekání se stále protahovalo a teď s jistotou víme, že všechno šlo do kopru.

„Nedoshovala  našich standardů“

To je oficiální stanovisko Applu k ukončení projektu AirPower. Apple projekt skutečně ruší a vyjádřil omluvu všem zákazníkům, kteří se na tento zajímavý produkt tešili. Je opravdu zajímavé, že Apple se takto rozhodnul rezignovat. Opravdu se mu nedáří pokořit zákony fyziky nebo v tom může být něco jiného? Tým expertů po takové době přeci musel dosáhnout nějakých výsledků, když bezdrátové nabíječkou nejsou dnes žádné sci-fi.

AirPower

Applu došly poslední síly

Apple pravděpodobně něchtěl tohoto selhání dopustit bez boje. Bylo mnoho nadějí, že bychom se tohoto produktu mohli opravdu dočkat co nevidět. Zmínky o této nabíječce byly na již zmíněné Keynote nebo v návodech u nových iPhonů. Nová sluchátka AirPods 2, která podporují bezdrátové nabíjení, jsou také důkazem, že Apple s tímto svým produktem počítal, ještě než jej nějak dotáhnul ke zdárnému konci.

AirPods 2 jsou na světě. Apple je představil

Prohlášení od Apple

Apple vydal prohlášení o vzdání vývoje tohoto produktu dnes prostřednictvým Dana Riccio, který pracuje v Applu jako víceprezident hardwarového vývoje. Tuto zprávu uvedl pro magazín TechCrunch.