Není to příliš dlouhá doba, co jsme vás informovali o příchodu nové generace sluchátek AirPods (článek zde). AirPods 2 očekávala velká spoustá uživatelů. První generace zaznamenala velký úspěch u uživatelů Applu, ale kupovali si je i ti, co vlastní zařízení s jiným operačním systémem. Od nové generace však očekávalo mnohem více, než přinesla. Tyto požadavky by mohly uspokojit u zákazníků AirPods 3.

AirPods 2 jsou na světě. Apple je představil

Co vlastně 2. generace postrádá?

Od nové generace se očekávalo, že přinese delší výdrž baterie při poslechu hudby, kvalitnější zvuk nebo také voděodolnost spolu s voděodolností nových generací iPhonu a Apple Watch. Poslech hudby u nových AirPods je podle prvních dojmů uživatelů o něco kvalitnější, ale stále to není tak, jak se očekávalo. Baterie má díky novému čipu sice delší výdrž, ale pouze při telefonním hovoru. Co v podstatě tato generace přinesla za inovativního, je bezdrátové nabíjecí pouzdro, za které si ovšem musíte připlatit.

Proč by tedy vyšly AirPods 3 ještě tento rok?

Podle informací, které napsal na svůj Twitter Mark Gurman z Bloombergu, což je server o novinkách ze světa businessu, měla údajně 2. generace AirPods přijít už minulý rok. Apple však tato sluchátka nestihnul kvůli technickým problémům vydat, a tak jsme dočkali až letos. Tím, že sluchátka nemají příliš nových funkcí, by mohl o ně klesat zájem a Applu by tak opět klesaly prodeje jako u jiných produktů. Tomu se určitě snaží za každou cenu vyhnout, jak to jenom jde. Pokud to však nebude letos, může to být také později.

A na co se tedy můžeme těšit?

Podle analytiků jako je Ming-Chi Kuo, který je se svými předpovědmi ohledně Apple produktů velmi přesný, se máme na co těšit. Sluchátka by měla mít nový designový kabát. Přeorientovat by se mohly z lesklého povrchu na matný. Je dost pravděpodobné, že u AirPods 3 bude k dispozici také více barevných variant. Samozřejmostí by byl kvalitnější zvuk nebo z jiných funkcí monitorování vašeho zdraví. Tomu napovídají patenty, které Apple poslední dobou podává. Tato sluchátka by tak mohla představovat parťáka s Apple Watch, který si posvítí na vaše tělesné aktivity. Otázkou je, jak to pohne s jejich cenou.