AirPods 2 jsou na světě. Apple je představil

0
AirPods 2

AirPods 2 jsou venku. Co asi budou umět nového?

Svět se dělil na dva tábory. Jeden, která sluchátka od Applu zbožňoval a ten druhý, který je prostě zkrátka rád neměl a radši šáhl po jiné značce špuntových sluchátek nebo sluchátek přes hlavu. AirPods razantně změnily situaci a vznikly tak další tábory otázce ohledně Apple sluchátek. U uživatelů ale zaznamenly tyto sluchátka velký úspěch a právě dorazila nová generace AirPods 2.

2 druhy nového modelu

Na začátek nastíníme situaci, která nastává. AirPods 2 se budou prodávat ve dvou variantách. Důvod je prostý. Jedna varianta bude mít pouzdro, které bude umožňovat bezdrátové nabíjení. Druhá varianta se bude dát nabíjet pouze s kabelem. Pokud již vlastníme tato sluchátka z první generace, můžete si pouzdro s bezdrátovým nabíjením zakoupit za cenu 2 290 Kč.

Desing… Nějaké novinky?

Spíše ne. Vlastně vůbec ne. Sluchátka jako taková zůstaly úplně stejná. Povšimnout si ale můžete velmi drobné změny, pokud si pořídíte sluchátka ve variantě s bezdrátovým nabíjením. Jejich pouzdro totiž má malou nenápadnou diodu, která indikuje stav nabíjení. Podobnou diodu známe z nabíječek na MacBook MagSage a MagSafe 2.

AirPods 2

Ještě lepší hardware

AirPods 2 budou disponovat novým čipem, který Apple nazval H1. S tímto čipem budou sluchátka fungovat ještě lépe než jejich první generace. Ne po zvukové stránce, ale po stránce jiných funkcí. Díky tomuto čipu bude párování sluchátek probíhat ještě rychleji. Mimo to spuštění hlasové asistenky Siri se stane také o něco jednodušší. Už nebude potřeba na sluchátka poklepat, ale stačí frázi „Hey Siri“ vyslovit, tak jak jsme zvyklí z iPhonu.

Výdrž na ještě dělší dobu

Nová generace jablečných bezdrátových sluchátek dokáže přehrávat hudbu a jiný audioobsah ještě delší dobu než první generace. Apple uvadí, že díky novému čipu vydrží sluchátka o 50% delší dobu při telefonním hovorů než současná generace. Tento celek by měl být schopen přehrávat po dobu 24 hodin. Do toho ovšem Apple počítá také to, že sluchátka musíte nabít v jejich pouzdře. Samotné sluchátka by mělo přehrávat hudbu po dobu 5 hodin.

AirPods 2

Nákup sluchátek

Sluchátka si můžete již zarezervovat u autorizovaných prodejců. Pokud tedy chcete být mezi prvními uživateli, kteří je budou používat, pak rozhodně tento krok doporučujeme.