Funkci AirPlay většina uživatelů zná. Někteří ho používají pro poslouchání přes bezdrátový reproduktor, jiní zase pro sledování obsahu přes Apple TV. Apple představil tento rok AirPlay 2 a slíbil od začátku jednu věc. A to tu, že bude fungovat také na chytrých televizorech některých značek. Tento krok se může zdát nelogický, ale Apple moc dobře ví, proč to dělá.

Které značky televizorů AirPlay 2 podporují

V současné době jsou s touto platformou kompatibilní pouze televizory od Samsungu. Apple však již od začátku slibuje kompatibilitu i s jinými značkami jako je LG, Sony nebo Panasonic. Jako první si však zvolil televize od Samsungu. Abyste mohli této funkce využívat, je potřeba si na váš televizor stáhnout nový firmware. Platforma je kompatibilní se všemi letošními modely a s vybranými modely z minulého roku.

Co aplikace umí?

Díky této funkci můžete přehrávat obsah z vašeho iOS zařízení nebo Macu a nemusíte nic sledovat na malé obrazovce. Navíc díky aplikace Apple TV+ získate přístup k mnoha filmům, seriálům nebo k jinému obsahu. Navíc se v aplikaci dá zaplatit předplatné na HBO a jiné a sledovat tak přímý obsah těchto značek.

AirPlay 2 s Apple TV aplikací na Samsung TV VS. samotná Apple TV

Žádný velký rozdíl vzhledově nepoznáte. Aplikace na Samsung televizi je v podstatě totožná s prostředím, pokud používáte Apple TV přímo od Apple. Funkcionalita je stejná, zrcadlení můžete aktivovat klasicky z menu, jako u Apple TV a navigační menu s nabídkou je také stejné.

Jak to tedy dává pro Apple s AirPlay 2 smysl?

Některé z vás asi rovnou napadne, proč to Apple vlastně dělá. Vždyť mu musí být naprosto jasné, že tímto zabije prodej své Apple TV jako takové. Přitom Apple k tomu má logický důvod. Na letošní jarní Keynote představil službu s prémiovým předplatným Apple TV+. Apple se tak s touto službou chce dostat do co nejvíce obývacích pokojů po celém světe, kde budou uživatelé sledovat obsah od Apple, aniž by si museli pořizovat další zařízení. Pro uživatelé to je tak jednodušší a Apple si může získat více diváků.

Krom toho musí být Applu jasné, že jeho novou funkci AirPlay 2 bude podporovat jen „hrstka“ televizorů. Ty staré jsou odkázány právě na Apple TV, anebo si uživatelé musí koupit televizor nový. Což při jejich ceně je výhodnější pořídit krabičku od Apple. když funkcionalita je stejná.

Ukázka?

Abyste si mohli vyzkoušet, jak tedy služba vypadá, tak na ukázku předkládáme video z YouTube. Video se svým úvodním snímkem může zdát jako ne zrovna to ideální, ale uvídíte v něm vše, co by vás mohlo zajímat.