Je to neuvěřitelné a já Vám opravdu velice děkuji! Před pár dny dosáhl iOSMag.cz neuvěřitelné a skoro až magické hranice 5 000 fanoušků na sociální síti Facebook. Nikdy jsem si nepomyslel, že se z obyčejného a na internetu neznámého blogu stane něco, čím je iOSMag.cz dnes!

A jak vznikal iOSMag.cz – Internetový Apple magazín?

Vše začalo s koupí mého prvního iPhone 3G, který jsem si pořídil za opravdu astronomickou částku. Po pár dnech používání, kdy jsem trávil celé večery v App Store a tenkrát ještě s Jailbreakem i v Cydii, jsem se rozhodl založit blog. První články byly věnované různým fíčurám okolo jailbreaku, později přibyly články o aplikacích, hrách a návodech. Celý blog hostoval na doméně 3. řádu.

Téměř po roce jsem se rozhodl oslovit další nadšence do produktů společnosti Apple a založil jsem tak stránky iPhoneSvět.cz, které se celému dění okolo Apple věnovaly intenzivněji a které informovaly uživatele o platformě iOS. iPhoneSvět.cz fungoval přibližně ještě dva měsíce v roce 2012.

Na začátku března jsme se rozhodli přesídlit iPhoneSvět.cz na novou doménu a to JablečnýSvět.cz, který si dával za cíl věnovat se společnosti Apple jako takové. Projekt měl velice úspěšný start a čtenáři se jen hrnuli. Ovšem přibližně po půl roce se kvůli neshodám JablečnýSvět.cz opět dělí. JablečnýSvět.cz zústává aktivní pouze jako občasný Apple blog a nově vzniká projekt iOSMag.cz, který se opět věnuje z větší části zařízením s platformou iOS.

Nová éra začíná.

Po rozdělení projektů se opět začínám naplno věnovat stránkám iOSMag.cz. Stránky jsou spuštěné, moderní design doladěný a články se mohou hrnout. Po několika dnech fungování, kdy píši články opět sám, se mi ozývá několik fanoušků se zájmem podílet se na tvorbě obsahu a tak se intenzita článků zvyšuje stejně jako návštěvnost stránek, která raketově roste.

Začínají nás kontaktovat vývojáři o recenze aplikací a her! Píší nám e-shopy, zda bychom nechtěli otestovat některé příslušenství, kryty a doplňky, které nabízejí! iOSmag.cz se začíná rozjíždět a přináší čtenářům čím dál více. (Pokud vlastníte e-shop či jste vývojář, kontaktujte nás! Rádi vaše produkty a aplikace vyzkoušíme!)

Je čas změnit logo! První logo iOSMag.cz bylo šité horkou jehlou a možná podle toho tak i vypadalo. Nicméně čtenářům se líbí a tak na nějaký čas zůstává. Po pár měsících provozu měníme design, který je lépe přizpůsobený čtenářům a již optimalizovaný pro mobilní zařízení.

Když přišel Apple s minimalistickým a čistým designem iOS 7, rozhodl jsem se jej následovat! Přepracovávám logo iOSMag.cz (aktuální podoba) a opět měním design celého webu na více plochý a jednoduchý! Tento design je s námi opět jen pár měsíců.

Na začátku prosince 2014 dosahuje iOSMag.cz hranice 5 000 fanoušků na sociální síti Facebook. Jako malou „odměnu“ pro čtenáře opět měním design stránek na ještě více čistý, jednoduchý a mnohem více moderní! První pozitivní ohlasy nenechají dlouho čekat, za což Vám opravdu děkuji!

Děkuji Vám, čtenářům iOSMag.cz!

Doufám, že Vaše přízeň poroste i v následujících dnech, týdnech, měsících i letech a že se iOSMag.cz dostane ještě dál a hlavně výše, než je dnes! Ještě jednou bych Vám chtěl také poděkovat, že čtete naše články, sledujete nás na sociálních sítích a pomáháte tak iOSMag.cz růst!

Možná jste si všimli, že z 99% tvořím obsah úplně sám, a proto bych Vás chtěl touto formou požádat o pomoc! Pokud byste měli chuť podílet se na tvorbě obsahu, či by Vaše pomoc měla spočívat i v jiné činnosti a chtěli byste být součástí iOSMag.cz, tak se mi neváhejte ozvat! Děkuji!

michalkotek@iosmag.cz