Mezi produkty Applu byly i takové modely, které se na trhu zrovna moc neprosadily, a tak se upustilo od jejich výroby. Na tom není nic zvláštního, co ale říct na to, že se ukončí výroba i takových produktů, které byly ještě před nedávnem jednou z nejprodávanějších značek? Jsou stále funkční a přes svoji oblíbenost se ale už nehodí progresivního prostředí firmy. Jejich ukončení výroby je proto nejsnazší způsob sjednocení celého systému.

iPad mini
Největší problémy s udržením na trhu má nejmenší z jablečných tabletů iPad mini 7,9″. Velmi mu konkuruje 9,7″ iPad Pro a též iPhone Plus, který je možnou alternativou iPadu mini.

Vyskytla se informace, že Apple vyvíjí nový iPad mini Pro, ale ukázalo se, že tomu tak není. Společnost Apple totiž produkuje čtyři různé velikosti tabletu a o páté variantě z tohoto důvodu neuvažuje. Vypadá to tedy, že kvůli konkurenčním tabletům Pro a pluskových iPhonům se blíží zánik iPadu mini. Svědčí o tom i fakt, že Appel ani svůj nejmenší iPad nijak neupgraduje.

MacBook Air
Podobný příběh jako nejmenší tablet má MacBook Air. Po uvedení do prodeje byl tento notebook vynikajícím modelem nejen pro svůj desigen a „slim fit“ provedení, ale také pro svůj dobrý výkon a dlouhou výdrž baterie. Postupem času se začaly ztenčovat i ostatní současné notebooky a co do výkonu se také nedají s modely Pro srovnávat. Standardem u produktů Apple je i Retina displej, který však u MacBooku Air chybí.

Přestože byl na WWDC mírně upgradován, MacBook Pro je daleko kvalitnější a to je také jeden z důvodů, proč se asi MacBook Air přestane vyrábět. Apple nabízí o hodně lepší notebooky, které jsou srovnatelné velikostně, disponující Retinou a co je důležité, nejsou o moc dražší, než modely Air.

iPod
Tohle zařízení, které po svém představení změnilo celý hudební průmysl a ukázalo lepší cestu většině hudebních přehrávačů, bude s největší pravděpodobností další na řadě. Všudypřítomný internet se svými streamovacími službami totiž zajistí lepší dostupnost a navíc každý si může nejoblíbenější hudbu nahrát do telefonu. Nechme se překvapit, jestli Apple skončí i s výrobou tohoto ikonického produktu.

Router AirPort
Apple se v posledních době soustředí na ovládnutí trhu s tablety, počítači a smartphony, a tak ostatní produkty jdou stranou. Patří mezi ně například i ustupujicí routry AirPort. Apple již vloni informoval, že se zaměří na výrobu produktů, které jsou nejoblíbenější mezi uživateli a faktem je, že routry Air Port si nějaký velký odbyt nikdy nenašel. Možná i z toho důvodu, že upadal v zapomnění, protože nebyl mezi uživateli dosti znám. Bohužel se to u produktů tohoto typu stává.

O dalších produktech, které by ustupovaly ve výrobě, se zatím neuvažuje. Apple se je snaží nějakým způsobem vylepšovat a udržet tak jejich odbyt. Například vcelku specifický produkt Apple TV. Někdo by si myslel, že končí, ale opak je pravdou. Jablečná společnost rozjíždí v poslední době celkem zajímavé věci, jež si své fanoušky určitě najdou. Uvidíme, jestli se i přes tato fakta Apple TV udrží na trhu. Můžeme to samé říct i iPhonu SE. Zatím podle úvah to nevypadá, že by ho Apple chtěl v nejbližší době upgradovat. Přesto se asi v ekosystému bez problému udrží a jistě si své uživatele přes to všechno najde. Uvidíme a necháme se překvapit za pár let.