3D Touch je minulostí. Nové iPhony se budou muset obejít bez něj.

Nové iPhony se údajně nedočkají funkce 3D Touch v displeji. Tato vychytávka byla velmi využívaná a oblíbená mezi všemi věkovými kategoriemi uživatelů a výrazně usnadňovala ovládání a práci s telefonem. Přestože to byla jedna z přelomových funkcí, Apple se rozhodl, že ji do nových zařízení nepustí. Ač se toto řešení zdá jako nesmyslné, uvidíme, co Apple zamýšlí.

Něco málo z historie

Funkce 3D Touch byla představena v roce 2015 jako přelomová a žádný jiný výrobce s tím do té doby nepřišel. Ještě ten rok se dostala do iPhonů 6S a 6S Plus a dostalo se jí velké obliby. O půl roku později Apple oznámil, že do iPhonu SE funkci neosadí. Následoval iPhone 7, 8, X a nejnovější XS a XR, který ale ovládání pomocí tlakových bodů nedostal.

Nové iPhony si musí vystačit s podržením prstu

Nadcházející iPhony půjde ovládat pomocí podržení prstu na jednom místě. Apple se snaží rozvíjet funkci jménem Haptic Touch, která by měla stávající tlakové ovládání nahradit a zjednodušit ovládání. Jak se to Applu povede však není jasné a lze počítat s chybami, které budou zařízení zužovat řádově měsíce po uvedení na trh.

3D Touch

3D Touch vzoru iPhonu XR

Lze očekávat, že nové iPhony půjdou po vzoru iPhonu XR. Ten se také dočká navýšení operační paměti na 4 GB a dostane výkonnější procesor. V určitých ohledech se tak pravděpodobně vyrovná dražším modelům iPhone 11 a 11 MAX.

Zprávy o 3D Touch už na WWDC 2019

Informace o této funkci bychom se mohli dozvědět už na konferenci WWDC, kterou každoročně pořádá společnost Apple. Právě zde bude s největší pravděpodobností představen i nový systém iOS 13. Podle něj pak lze najít úpravy pro použití Haptic Touch. Applu už se dříve podařilo nechtěně odhalit iPady, takže můžeme očekávat něco podobného i letos.

 

Používáte 3D Touch nebo vlastníte zařízení bez něj? Napište nám do komentářů!