Aktivita a Cvičení

Aplikace Aktivita se nyní více zaměřuje na to, aby korigovala životosprávu svého uživatele. Radí jak dosáhnout co nejlépe stanoveným cílů, a informacuje je o aktivitách potřebných pro dostatečný denní výkon a navrhuje výzvy pro další dny/týdny/měsíce. Příjemnějš bude i cvičení, protože se do Apple Watch budou automaticky nahrávat nejaktuálnější playlisty uživatele z Apple Music.

Aplikace cvičení nabídne nové způsoby měření tepu a pohybu pro intenzivní intervalový trénink HIIT. Monitoruje také třeba plavání, sleduje styly, sady a odpočinkové pauzy. Novinkou je GymKit díky čemuž se budou moci hodinky propojit s cvičícími přístroji od výrobců Life Fitness, Technogym, Matrix, Cybex, Schwinn a dalších. Obě zařízení tak budou moci lépe vyhovět potřebám uživatele.

Nové ciferníky

Uživatelé si budou moci vybrat z pěti nových ciferníků. 3 z nich se nechaly inspirovat animovaným filmem Toy Story, dalším je pak Kaleidoskop. Pátým ciferníkem je Siri, která se na rozdíl od zbylých čtyř soustředí především na funkčnost. Na cifernku se totiž nemění jen čas, ale i informace o denním rozvrhu uživatele.

Ráno tak zobrazuje například info o dopravě a potřebný čas, odpoledne domluvenou schůzku a večer rodinnou večeři. Mezi aplikace na kartách bude budou patřit záložky Aktivita, Alarmy, Dýchání, Kalendář, Mapy, Připomínky, Peněženka a News – News je však prozatím pro Českou republiku nedostupné.

watchos_4_faces_toy_story_1200_thumb

Platby Apple Pay

Funkce Apple Pay není v současnosti v České republice dostupná, prozatím se tedy tato funkce týká jen zahraničních uživatelů. watchOS 4 i iOS 11 budou umožňovat jednoduchý převod peněz komukoli buď skrze aplikaci Zprávy nebo přiblížením obou zařízení.

TvOS se prozatím nedočkala větší aktualizace, Tim Cook však na konferenci WWDC oznámil, že o ní uslyšíme mnohem více informací později v tomto roce. WatchOS 4 bude dostupné pro všechny Apple Watch propojené s iOS zařízením s iOS 11, tedy iPhone 5S a novější.